sobota

Aktualności

Po jesieni 2020

• autor: pawel_ziel88, 2020-11-30 15:38

Po 17. kolejkach Vęgoria zajmuje 10. miejsce w tabeli klasy okręgowej z 20 punktami i stosunkiem bramek 38-34.

Do siódmego z rzędu sezonu w klasie okręgowej przystępowaliśmy z myślą, że będzie lepiej niż w ostatnich czterech (że nie będzie nerwowej zimy i walki o utrzymanie nawet do ostatniej kolejki).
Gdyby nie zakończenie sezonu 2019/2020 po 17 kolejkach bez spadków, wiosną mogłoby być nieciekawie, łącznie z tym, że może teraz byśmy grali w klasie A. Tymczasem po pierwszych dwóch kolejkach
atmosfera była nie najlepsza - został zdobyty tylko zdobyty tylko punkt. Później zaczęliśmy w końcu lepiej grać i seryjnie wygrywać. Po 9 kolejkach z 14 punktami na koncie byliśmy na 6. miejscu (bilans 4-2-3).
Wyglądało na to, że zapewnimy sobie spokojną przerwę zimową. Nic z tych rzeczy - w październiku w pięciu spotkaniach nie zdobyliśmy nawet punktu... O ile porażkę z wiceliderem z Reszla da się jakoś wyjaśnić (chociaż szkoda straconego punktu w 93. minucie), to nic nie tłumaczy straty kolejnego punktu w Bartoszycach oraz przede wszystkim porażki u siebie  z Cresovią. która przed starciem z nami miała tylko jeden punkt na koncie (!). Końcówka sezonu była już lepsza - dwie wygrane z rzędu; szkoda tylko porażki w ważnym meczu w Pieckach. Mając 20 punktów na koncie jesteśmy w podobnym położeniu po rundzie jesiennej, co w poprzednich sezonach.
W związku ze spadkiem aż 7 drużyn z III ligi (w strefie spadkowej są aktualnie Concordia i Huragan), na chwilę obecną z każdej z grup klasy okręgowej spada po 3 zespoły, ale kluby z miejsc 11-13 grają baraże.
Jesteśmy więc na ostatnim bezpiecznym miejscu i aby nie spaść i nie grać barażu o utrzymanie, wiosną potrzebujemy około 14 punktów, co oznacza, że musimy wygrać jeszcze co najmniej 4 mecze.
Co do piłkarzy, rolę lidera od Daniela Maliszewskiego przejął Rafał Raiński (11 bramek przy tylko 3 "Maliny"). Cieszy duża liczba strzelonych bramek (38) i to, że pierwszy raz od dawna mamy solidnych skrzydłowych (Duda i Pawlukiewicz). Martwią natomiast aż 34 stracone bramki, szczególnie w końcówkach spotkań oraz straty punktów z teoretycznie słabszymi od siebie. Wiosną na stratę punktów z Jurandem, Łyną, Kłobukiem, Cresovią i Victorią nie możemy już sobie pozwolić, Tymczasem, czas na przerwę zimową.