CWKS Vęgoria Węgorzewo - strona nieoficjalna

10-2020

Jesień 2020

• autor: pawel_ziel88, 2020-08-11 12:56

2 sierpnia Vęgoria rozpoczęła siódmy sezon z rzędu w klasie okręgowej.

Przedwczesne zakończenie poprzedniego sezonu spowodowało, że Vęgoria nie grała o punkty od 16 listopada ubiegłego roku. Sezon 2019/2020 zakończyliśmy na najsłabszym w ostatnim siedmioleciu 13. miejscu (dotychczas 5., 5., 9., 10. i 12.), ale zostaliśmy pozbawieni możliwości rozegrania meczu 17. kolejki z Romintą Gołdap, przez co nasza pozycja w tabeli jest nie do końca oddająca rzeczywistość.

Mecze towarzyskie nie napawały nas optymizmem - tylko jedna wygrana (z zespołem juniorskim) i dwie porażki (aż 0:5 i 1:8). Lepiej było w pucharze województwa (wyeliminowanie dwóch zespołów bez straty bramki), ale dwie pierwsze kolejki ligowe pokazały, że znowu będziemy walczyć o uniknięcie spadku do klasy A.

W-MZPN postanowił, że (jak w całej Polsce) odbędą się awanse, ale spadki już nie. W związku z tym do naszej grupy dołączyli beniaminkowie z Barcian i Jezioran, a do grupy II został przesunięty LKS Różnowo. Z racji aż 22 zespołów w III lidze i 18 w IV, w tym sezonie z naszej grupy spadną na pewno dwa ostatnie zespoły, a łącznie z ewentualnymi przegranymi z barażów może być ich aż 6 - więc co najmniej 10. miejsce daje pewne utrzymanie.
Faworytami do awansu będą zespoły z Reszla i Gołdapi oraz bardzo wzmocniony DKS Dobre Miasto. Vęgoria będzie walczyć o utrzymanie z Żaglem, Victorią, Jurandem, Cresovią, Kłobukiem i Wilczkiem.
W naszym zespole doszło latem do kilku ciekawych transferów - do zespołu powrócili Kacper Oszako, Szymon Walaszczyk, Mateusz Opar oraz po bardzo długiej kontuzji Łukasz Ossowski, a zasilili nas: Daniel Łydziński, Damian Jęksa, Mateusz Duda, Maciej Pawlukiewicz, Bartosz Wargala i Łukasz Wilgocki. Miejmy nadzieję, że przyczynią się do pozostania Vęgorii w klasie okręgowej. Vęgorię opuścili Damian Awtuch i Radosław Kowalewski.
Trzeba dodać, że jest to 65. sezon węgorzewskiej drużyny w lidze, a w przyszłym roku Vęgoria będzie obchodzić 75-lecie istnienia. W załączniku terminarz rundy jesiennej.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Vęgoria Węgorzewo 3:0 Omulew Wielbark
Orlęta Reszel 1:0 Rominta Gołdap
Cresovia Górowo Iławeckie 0:4 Śniardwy Orzysz
DKS Dobre Miasto 2:1 Żagiel Piecki
Jurand Barciany 3:4 Wilczek Wilkowo
Czarni Olecko 1:1 Victoria Bartoszyce
Kłobuk Mikołajki 3:0 MKS Jeziorany
SKS Szczytno 0:1 Łyna Sępopol

zostaw wiadomość

status Gadu-Gadu

MKS Jeziorany - Vęgoria Węgorzewo
Rominta Gołdap - Cresovia Górowo Iławeckie
Śniardwy Orzysz - DKS Dobre Miasto
Omulew Wielbark - Orlęta Reszel
Łyna Sępopol - Jurand Barciany
Wilczek Wilkowo - Czarni Olecko
Victoria Bartoszyce - Kłobuk Mikołajki
Żagiel Piecki - SKS Szczytno

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

MKS JezioranyVęgoria Węgorzewo
MKS Jeziorany   Vęgoria Węgorzewo